Dave Thompson/Getty Images

31.08.2019 | 21.54

Prvo slavlje Heraklesa, drugi bod za Fortunu

Ekipa Heraklesa zabeležila je prvu pobedu u sezoni, savladavši u gostima Groningen sa 2:1.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Herakles je u prva četiri kola imao svega dva osvojena boda, ali je ovoga puta stigao do celog plena.

Silvester Van der Vater doneo je prednost gostima golom u 29. minutu, da bi Đango Varmerdam izjednačio u drugom minutu nastavka.

Pobedu Heraklesu obezbedio je Lenart Čibora u 62. minutu.

Fortuna Sitard osvojila je tek drugi bod u ligi, pošto je igrala nerešeno sa Herenvenom 1:1. Feliks Paslak je pogodio u 23. minutu za vođstvo Fortune, ali je Jens Odgard bio precizan iz penala u 36. za konačnih 11.

Ado Den Hag je pogotkom Sakila Pinasa savladao Venlo 1:0. Pogledajte tabelu Eredivizije.