PSV Ajndhoven je nakon preokreta stigao do treće pobede na četiri odigrana meča u Eredivizji ove sezone, dok je prvi trijumf zabeležio Fejenord.

PSV

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

PSV

Filipsovci su slavili protiv RLV Valvajka 3:1, iako su domaćini prvi poveli preko Melea Mulenstina, dva minuta pre kraja poluvremena.

U nastavku je usledio preokret gostiju, koji je inicirao igrač RKC Pol Kvasten, zatresavši svoju mrežu u 65. minutu.

Nemački defanzivac Timo Baumgartl i Grk Kostas Mitroglu su bili strelci u razmaku od svega dva minuta, u 76. i 78. i obezbedili tri boda svojoj ekipi.

Fejenord je nakon tri uzastopna remija konačno stigao do pobede, u gostima je bio bolji od Viljema 1:0, gol odluke postigao je Sven Barghajs iz penala u 75. minutu.

Vitese je savladao AZ Alkmar sa 2:1, dok je Ajaks bio ubedljiv na gostovanju Sparti.