14.09.2019 | 20.22

Nova pobeda Ajaksa, Tadić stopama Bergkampa

Ajax Amsterdam

Ajaks je u petom kolu Eredivizije stigao do treće pobede u sezoni, savladavši na svom terenu Herenven sa 4:1.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Dušan Tadić

Dušan Tadić je nastavio fantastičnu seriju,postigavši gol na osmoj ligaškoj utakmici zaredom.

To je najduži niz u holandskom fudbalu u poslednjih 30 godina, još od legendarnog Denisa Bergkampa, koji je vezao čak deset mečeva 1989.

Zanimliv je način na koji je Tadić zatresao mrežu u 14. minutu, tako što ga je lopta pogodila nakon slobodnog udarca koji je izveo Huntelar i završila u mreži.

Sport Klub Youtube

Gosti su uspeli da izjednače samo osam minuta kasnije preko Odgarda.

Argentinac Taljafiko je u poslednjem minutu prvog poluvremena vratio prednost na stranu Ajaksa, a u sedmom minutu nastavka Šurs je povisio na 3:1.

Raspoloženi Nikolas Taljafiko drugi put je pogodio na meču, pa je u 58. minutu već bilo ubedljivih 4:1.

Raspucan je bio i AZ Alkmar, protivnik Partizana u Ligi Evrope, koji je sa 5:1 savladao Spartu. Dvostruki strelci bili su Majron Boadu i Osama Idrisi, dok je jedan gol sa bele tačke postigao Kupmeiners.