Gočenežad ušao sa klupe pa dao četiri gola

Holandija 15. sep 201918:35 > 18:40
Alex Livesey, Getty Images Sport

Četiri meča šestog kola odigrana su u nedelju u holandskoj Erediviziji. Pobede su slavili Cvole, Fejnord, Herakles i Tvente.

Cvole je sa velikih 6:2 na svom terenu savladao Valvajk i tako zabeležio drugu pobedu u šampionatu. Domaći su do ubedljive pobede došli nakon preokreta jer su nakon vođstva golom Bel Hasanija u 26. minutu, primili dva brza gola – u 28. i 34. minutu, a strelci su bili Mulensten i Leman.

A onda je na scenu stupio Gočanežad koji je u igru ušao u 56. minutu i u nastavku postigao četiri gola. Iranski napadač je pogađao u 60, 81, 83. i 88. minutu.

Konačan rezultat postavio je Hamer u trećem minutu nadoknade.

Fejnord je na svom terenu dočekao i rezultatom 3:2 savladao Den Hag.

Za samo pola sata Fejnord je uz golove Karsdorpa (sa penala), Narsinga i Dela (sa penala) poveo 3:0. Ipak, umalo domaći nisu sve upropastili u nastavku jer su sa dva autogola došli u situaciju da sterpe za tri boda. Sopstvenu mrežu tresli su Edgar Ie i Tapia u 77. i 83. minutu.

Herakles je sa 4:1 nadigrao Viljem II, a Tvente je slavio na gostovanju Sitardu 3:1.