Catherine Ivill/Getty Images

20.09.2019 | 22.22 > 22:25

Eredivizija: Herakles u ozbiljnom pohodu na vrh

U petak se igrao prvi meč sedmog kola holandske Eredivizije, a Herakles je na gostovanju u Enshedeu bio bolji od Tventea sa 3:2 (2:1) nakon preokreta.

Herakles

Print screen/SK

Herakles

Domaćin je poveo u petom minutu preko Španca Aitora Kantalapijedre, ali je do poluvremena gost uspeo da preokrene rezultat. U 41. minutu Siril Desers je izjednačio, dok je u 45+2. minutu Brazilac Mauro Žunior pogodio za 2:1 za Herakles.

Isti igrač je u 79. minutu doneo vođstvo od 3:1 gostima, a konačnih 2:3 postavio je Danac Emil Bergren u sudijskoj nadoknadi vremena. Tventeu nije pomogla ni odlična partija Oriola Busketsa, pozajmljenog igrača iz Barseone.

Bio je to prvi poraz za Tvente u sezoni i sada su crveno-beli treći na tabeli sa 12 bodova iz sedam mečeva, dok je Herakles došao do treće uzastopne pobede, pa je tim iz Rotertdama peti sa 11 bodova.

U narednom kolu Tvente će gostovati Fejnordu, dok će Herakles gostovati AZ Alkmaru.

U prethodnom kolu je mladi napadač PSV Donijel Malen pružio nestvarnu partiju i u meču protiv Vitesea bio strelac pet golova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU holandske Eredivizije.