29.09.2019 | 18.50

Eredivizija: Petarda Fejenorda, ubedljiv i PSV

PSV se izjednačio sa Ajaksom na prvoj poziciji holandske Eredivizije, savladavši u nedelju Zvole sa ubedljivih 4:0.

PSV

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

PSV

Golove za Filipsovce postigli su Rosario, Malen, Doan i Gutjerez.

PSV i Ajaks imaju identičan učinak od šest pobeda i dva remija, a AZ Alkmar na trećoj poziciji ima bod manje.

Protivnik Partizana u Ligi Evrope savladao je na svom terenu Herakles sa 2:0.

Najubedljiviji je bio Fejenord, koji je sa 5:1 bio bolji od Tventea.

Utreht je istim rezultatom slavio protiv Viljema, dok je Vitese sa 2:1 trijumfovao u gostima protiv RKC Valvajka.

Raspucani Fejenord, samo bod za PSV

PSV više nema maksimalan učinak u holandskom šampionatu. Tim iz Ajndhovena igrao je nerešeno 1:1 u trećem kolu na gostovanju protiv Heraklesa. Oba gola su pala iz penala. Domaći su poveli u 31. minutu preko Vlita, a izjednačio je Maks u 51. minutu.

LE: Kraj za Muru i Lokomotivu

Slovenačka Mura i hrvatska Lokomotiva eliminisane su u četvrtak iz kvalifikacija za Ligu Evrope.

Tadić ponovo onaj stari, ubedljiva pobeda Ajaksa

Ajaks je ostvario i drugu pobedu u novoj sezoni Eredivizije, na svom terenu je savladao RKC sa 3:0.