Catherine Ivill/Getty Images

04.10.2019 | 21.59

Groningen naneo osmi poraz Valvajku na devet mečeva

U prvom duelu devetog kola holandske lige, Groningen je na svom terenu bio bolji od RKC Valvajka sa 3:0.

lopta, mutna

Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Domaći tim poveo je preko Majka Te Vijerika u 21. minutu, da bi do poluvremena uspeo da udvostruči prednost preko Čarlisona Benšopa, koji je bio strelac u 38. minutu.

Pobedu Groningena potvrdio je Gabrijel Gudmundson u 78. minutu meča.

Za Groningen je ovo treća pobeda u ligi, dok je RKC pretrpeo osmi poraz, i poslednji je tim u Erediviziji, sa samo jednim osvojenim bodom.

Pratite rezultate i tabelu lige na našem sajtu.