05.10.2019 | 23.54 > 23:58

Četiri meča - domaći timovi maksimalni u Holandiji

Četiri utakmice - četiri pobede domaćih timova u subotnjim mečevima devetog kola holandskog šampionata.

Vitesse

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Herakles je nastavio sa dobrim partijama i protiv Emena je zabeležio četvrti trijumfa u poslednjih pet utakmica u prvenstvu - 2:0.

Domaći su poveli u 31. minutu golom Desersa, a Vendorp je autogolom u 59. minutu postavio konačan rezultat.

Drugu pobedu, uz remi, u prethodna tri kola ostvarila je i Sparta, koja je u Roterdamu bila bolja od Tventea - 2:1.

Svi golovi postignuti su u drugom poluvremenu. Sparta je do prednosti došla u 48. minutu pogotkom Dervisuglua, samo tri minuta kasnije izjednačio je Verdonk, a gosti su u 84. ostali bez isključenog Plegueuela. Brojčanu nadmoć na terenu igrači tima iz Roterdama su iskoristli vrlo brzo, već u 88. minutu golom Smetsa.

Vitese je sa 2:1 savladao Utreht, a odlučujući pogodak postigao je Slovenac Matavz u 68. minutu. Prethodno je Klark bio strelac za Vitese u devetom, a Maher u 38. minutu za gostujuću ekipu.

Herenven je naneo treći uzastopni poraz Zvoleu, a jedini gol postigao je Van Bergen u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Pratite rezultate i tabelu lige na našem sajtu.