06.10.2019 | 14.27 > 18:47

Zijeh dvaput asistirao, Huntelar i Neres pogodili

Ajax Amsterdam

U prvom meču nedeljnog programa devetog kola holandske Eredivizije Ajaks je na „Kars Džins“ stadionu u Hagu bio bolji od domaćeg ADO Den Haga sa 2:0 (1:0).

Dušan Tadić

Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Dušan Tadić

Ajaks je prvu šansu pretvorio u gol u 10. minutu – posle dodavanja Zijeha veteran Klas Jan Huntelar pogodio je za 1:0 i svoj četvrti pogodak u sezoni.

Prvo poluvreme bilo je veoma zanimljivo – domaćin je pripretio preko Kramera i Samervila, Ajaks je imao nekoliko odličnih prilika da već u prvom poluvremenu obezbedi pobedu, ali su se ispormašivali Zijeh i Promes.

U nastavku je usledila mnogo mirnija i opreznija utakmica, a Ado je uspostavio ravnotežu, ali nije stvorio nijednu šansu. Pobedu „Kopljanicima“ obezbedio je Neves posle klasičnog kontranapada i dodavanja Zijeha.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je čitav meč za goste noseći kapitensku traku.

Podloga terena na stadionu u Hagu je ista ona na kojoj je Mančester Junajted imao velikih problema u Ligi Evrope protiv AZ Alkmara, koji zbog urušavanja svog stadiona igra na Adovom terenu.

Ajaks nastavlja bitku za čelo tabele – trenutno imaju 23 boda, tri više od PSV, koji ima i meč manje. Tim iz Amsterdama u narednom kolu gostuje RKC Valvajku. Den Hag je na 16. mestu.

Fudbaleri Sitarda slavili su na domaćem terenu protiv Fejnorda sa 4:2.

Poveo je Sitard već u drugom minutu golom Cisa.

Izjednačenje gostima doneo je Haps u 27. minutu, a samo sedam minuta kasnije Cis je pogodio za novo vođstvo.

Pre odlaska na pauzu Haris je povisio na 3:1 u 43. minutu.

Manje od minut igre u drugom delu bilo je dovoljno domaćem sastavu za 4:1, a precizan je bio Sambu.

Konačnih 4:2 postavio je Berghuis u 66. minutu.

PSV je sa 4:1 nadigrao Venlo, dok je Viljem II remizirao sa AZ Alkmarom 1:1.

U subotu su slavili Herakles, Sparta, Vitese i Herenven.

Pogledajte REZUTATE i TABELU holandske Eredivizije.