Getty Images/Stuart Franklin

19.10.2019 | 20.36 > 20:38

Ajaks pet u nizu, Tadić strelac

Ajax Amsterdam

Fudbaleri Ajaksa pobedili su RKC Valvajk na gostovanju u 10. kolu Eredivizije rezultatom 2:1, uz gol Dušana Tadića.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Dušan Tadić

Srpski plejmejker je u 46. minutu "načeo" domaće, pošto je iskoristio asistenciju Seržinja Desta i poslao loptu kroz noge golmana Etijena Vasena za vođstvo Kopljanika.

Već u 63. Said Bakari je izjednačio rezultat na 1:1. Napadač sa Komorskih Ostrva iskoristio je neopreznost odbrane rivala i postigao prvi ligaški gol posle nepune dve godine.

Pitanje pobednika rešeno je u 76. minutu, kad je posle kratkog dodavanja Desta, Kvinsi Promes ponovo prikazao majstoriju i topovskim udarcem sa ivice šesnaesterca poslao loptu pod prečku.

U finišu meča, domaći su mogli do boda preko rezerviste Darena Matsena, ali je njegov udarac u odsutnom momentu izblokirao raspoloženi Dest na gol liniji i tako spasao svoj tim.

Ajaks je, posle pete uzastopne pobede, lider na tabeli sa 26 bodova, dok je RKC ostao poslednji sa samo jednim osvojenim bodom.

U drugom duelu, Herenven je savladao AZ Alkmar na strani 4:2.

Botman u sedmom, Kongolo u 36, Edegor u 45+3. i autogol Kopmeinersa pogađali su mrežu domaćih, za koje su Flar u 31. i Stengs u 48. bili strelci.