Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

19.10.2019 | 22.44 > 22:47

Prvi poraz PSV, uz dva 'krvnička' crvena kartona!

Fudbaleri PSV na gostovanju Utrehtu pretrpeli su prvi poraz u prvenstvu - 3:0 i sada imaju tri boda manje od lidera Ajaksa, odnosno isto kao i Vitese.

PSV

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

PSV

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, a prednost domaćoj ekipi doneo je Van de Stik u 49. minutu. Igrač Vitesea povukao je loptu sa sredine terena, šutirao je sa 20-tak metara, a na putu do gola lopta je zakačila jednog igrača Filipsovaca i prevarila čuvara mreže.

Gosti iz Ajndhovena su u 68. i 74. minutu ostali sa devetoricom igrača jer su zbog oštrih prekršaja, posle asistencije VAR tehnologije, direktno isključeni Vergiver i Hendriks. Brojčanu prednost Utreht je znalački iskoristio. Najpre je Maher spektakularnim golom duplirao prednost, a Klajber je u nadoknadi postavio konačnan rezultat.

Vitese je na gostovanju Venlu zabeležio četvrti uzastopni trijumf - 4:0. Dvostruki strelac za Vitese bio je Linsen u 29. i 34. minutu, Bazer je pogodio za 3:0, dok je Dicko postavio konačnih 4:0.

Viljem II je kao gost bio bolji od Tventea 1:0, a jedini pogodak postigoa je Vrusai u 6. minutu.

Pogledajte rezultatetabelu holandske lige.