Den Hag šokirao Vitese, derbi u nedelju na SK

Holandija 27. okt 20190:13 > 0:17
Anoek De Groot/EuroFootball/Getty Images

Fudbaleri Viljema, Heraklesa, Sitarda i Den Haga ostvarili su pobede u subotnjim mečevima 11. kola prvenstva Holandije.

Viljem II je pred svojim navijačima savladao Valvajk 2:1 i drugim uzastopnim trijumfom izbio na peto mesto tabele.

Domaći su golovima Herkensa u 11. i Lonča u 14. minutu vodili 2:0, a malo ko je verovatao da će Elbers pogotkom samo šest minuta kasnije postaviti konačan rezultat.

Iznenađenje dana priredio je Den Hag koji je u gostima savladao Vitese 2:0 i prekinuo seriju od četiri uzastopna trijumfa domaće ekipe.

Gosti su bili u seriji od pet neuspeha, međutim, iskoristili su svoje šanse i golovima Sumervila u 2. i Imersa u 6. minutu došli do tri boda. Vitese je imao čak 27 udaraca ka golu Den Haga, a drugim porazom u sezoni ostali su na deobi drugog mesta sa 23 boda, koliko ima i PSV.

Dobru formu potvrdila je ekipa Heraklesa trijumfom protiv Zvolea 4:0, dok je Sitard bio bolji od Venla 4:1.

U nedelju su na programu četiri utakmice, a derbi iz Amsterdama između Ajaksa i Fejenorda u 16:45 časova pratite na Sport Klubu.