27.10.2019 | 16.31 > 18:37

AZ razbio PSV, dve asistencije Tadića za +6 Ajaksa

U jednom od derbija 11. kolo Eredivizije AZ Alkmar je u Ajndhovenu naneo ubedljiv poraz PSV-u 4:0, a nešto kasnije Ajaks je takođe deklasirao Fejenord sa

Naomi Baker/Getty Images

PSV je bio izuzetno oslabljen u – zbog povreda nisu igrali Malen, Bergvajn i Ihataren, a suspendovani su bili Firgever i Hendriks. Zaigrao sa Mark van Bomel, dao šansu igračima poput Tomasa i Gutijeresa, time je napravio velike greške.

Rajan Tomas je dobio direktni crveni karton u 22. minutu, a AZ Alkmar je strpljivom igrom koja ih nije krasila prethodnih sezona sačekao svoje šanse i stigao do vođstva od 2:0 u prvom poluvremenu. Oba gola dao je u razmaku od 90 sekundi 18-godišnji Majron Boadu, koji je postao najmlađi igrač u istoriji Alkmara sa dva gola na gostovanju.

Rival Partizana u Ligi Evrope dominirao je tokom cele utakmice, a Svenson je potvrdio pobedu u 71. minutu, da bi De Vit postavio konačni rezultat pet minuta kasnije.

Ovo je prvi poraz kod kuće PSV-a u Erediviziji još od 18. septembra 2016. godine, kada su poraženi od Fejenorda 1:0, a najubedljiviji poraz kod kuće u ovom veku doživeli su od Vitesea i Tventea (po 6:2) i od Ajaksa 2007. godine sa 5:1.

To je treći meč u nizu bez pobede i datog gola za PSV, pa se Van Bomelu ozbiljno drma stolica. AZ i PSV sada imaju po 23 boda na drugoj i trećoj poziciji, a prvi je Ajaks sa 29 bodova.

Herenven i Groningen remizirali su 1:1, Utreht je dobio Spartu u gostima 2:1, a u poslednjem meču dana Ajaks je razbio Fejenord sa 4:0.

Počelo je već u 2. minutu, lepa timska akcija Kopljanika, Tadić je dodao za Ziješa, koji uz malo sreće daje gol. Već u sedmom minutu posle centaršuta Neresa idealno je primio Taljafiko loptu i duplirao prednost.

Malo je pauzirao Ajaks, a u 37. minutu Neres je bio strelac kada je umešno prebacio golmana posle dodavanja Tadića u prostor. Tri minuta kasnije Van de Bek je povisio na 4:0, što je i bio konačni rezultat uprkos tome što su domaći imali još nekoliko prilika.