Ajaks od tri gola za 20 minuta do strepnje za bodove

Holandija 1. nov 201922:12 > 22:20
Printcsrean

Aktuelni šampion Ajaks ostvario je pobedu u uvodnom meču 12. kola Eredivizije u gostima protiv Zvolea 4:2 i tako sačuvao lepu prednost na čelu tabele.

Kopljanici su golovima Kvinsija Promesa (dva) i Neresa već posle 20 minuta vodili 3:0. Međutim, domaći se nisu predavali. Prvo je Hamer u 35. minutu smanjio na 3:1, a Sejmak u 62. minutu ozbiljno je podgrejao nade domaćih da mogu i da otkinu koji bod favoritu. Sedam minuta kasnije isti igrač postigao je novi gol, ali je on poništen zbog ofsajda. Usledio je do kraja još jedan pogodak, ali ponovo u mreži domaćih a strelac je drugi put bio David Neres.

Ajaks je prvi na tabeli sa 32 boda i ima devet više od najbližih pratilaca AZ Alkmara, PSV i Vitesea, ali i utakmicu više. Zvole je 14. sa 10 bodova, jednim više od zone ispadanja.