Getty Images/Stuart Franklin

02.11.2019 | 22.41 > 22:43

Novi remi PSV - Ajaks na +8; Alkmar ubedljiv

PSV Eindhoven

Fudbaleri PSV osvojili su bod na gostovanju Sparti u Roterdamu (2:2), u 12. kolu holandske Eredivizije, zahvaljujući pogotku Gakpoa u 90+1. minutu.

PSV Ajndhoven

Catherine Ivill Getty Images Sport

U jednom od poslednjih napada na meču, Damfris je ubacio sa desne strane, a 20-godišnji napadač sproveo loptu u mrežu.

Prethodno je Sparta vodila u dva navrata. Najpre je u 29. Ahe doveo domaće do prednosti, zatim je Sadilek u 56. poravnao, da bi golom Rajia na dodavanje raspoloženog Ahea tim iz Roterdama došao do 2:1.

To na kraju, ipak, nije bilo dovoljno za prvi trijumf nad PSV u prvenstvu posle 18 godina.

Ekipa Marka van Bomela posle tačno tri godine upisala je četiri takmičarska meča bez trijumfa i sad je treća na tabeli sa 24 boda, osam manje od lidera Ajaksa. Sparta je deveta sa 16.

Na drugoj poziciji nalazi se AZ Alkmar, rival Partizana u Ligi Evrope, koji posle trijumfa nad Tventeom kod kuće )3:0) ima 26 poena.

Tvente je u 18. minutu ostao sa desetoricom zbog isključenja Dromela i to je uticalo na krajnji ishod.

AZ je umešno koristio brojčanu prednost, te je pogocima Čatzidiakosa u 45+2, De Vita u 55. i Boadua u 78. ostvario ubedljiv trijumf.

Ekipa iz Enšedea je zabeležila četvrti poraz u poslednjih pet mečeva i sa 15 bodova je 10. na tabeli.