Michael Regan/Getty Images

08.11.2019 | 22.01 > 22:08

Asoro doneo trijumf Groningenu

Fudbaleri Groningena pobedili su Vitese na strani u 13. kolu Eredivizije rezultatom 2:1.

Gosti su do trijumfa u Arnemu stigli golovima već posle nešto više od pola sata igre, a najzaslužniji za to bio je dvostruki strelac Žoel Asoro.

Mladi, 20-godišni vezista najpre je u 13. minutu odbijenu loptu vratio u mrežu, da bi u 31. iskoristio dodavanje Zirhajsa, pobegao čuvarima i poslao loptu u dalji ugao.

Vitese je u nastavku uspeo samo da ublaži poraz, a jedini gol za domaće dao je Linsen u 49. minutu.

Groningen je na šestoj poziciji sa 20 bodova, Vitese je peti sa tri više.