09.11.2019 | 23.52 > 23:54

Herakles brojao do 6, slavio i Herenven

U subotu su na programu bila tri meča holandske Eredivizije, a u sva tri susreta bolji su bili domaćini – Herenven je pobedio Spartu, Fortuna Sitard Den Hag, a Herakles je u Almelu slavio protiv Venloa sa čak 6:1.

Stadion Herenvena

Getty Images/Dean Mouhtaropoulos

Herenven je pobedio Spartu iz Roterdama sa 2:1 (0:1). Poveli su gosti golom Veldvajka, ali su u 73. i 79. minutu golovima Edžukea domaći slavili i stigli do sedmog mesta na tabeli sa 21 bodom.

Fortuna je pobedila Den Hag sa 1:0 na domaćem terenu, a jedini gol na meču postigao je Sis u 40. minutu. Fortuna je zaobišla Ado pobedom u direktnom obračunu, pa sada ima 12 bodova na 14. mestu.

Herakles je do ubedljivih 6:1 stigao uglavnom u drugom poluvremenu – u prvih 45 minuta bilo je 2:0 posle pogodaka Merkela i Van der Vatera, a u nastavku su mrežu gostiju pogađali Desers čak tri puta Mauro Žunior, dok je počasni gol za Venlo delo Van Ojena.

Herakles je sada sedmi, dok je Venlo pretposlednji sa devet bodova.

U petak je u prvom meču kola Groningen bio bolji od Vitesea.