Michael Steele/Getty Images

10.11.2019 | 14.00

Ajaks dominantan, novi gol Tadića

Ajax Amsterdam

Ajaks je novom pobedom nastavio seriju bez poraza u domaćem šamoionatu i na svom terenu.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

U prvom nedeljnom duelu 13. kola Eredivizije Ajaks je ubedljivo savladao Utreht i zabeležio 11. pobedu u sezoni. Uz to Ajaks ima dva remija i neporažen je u holandskom šampionatu.

Vać u prvom poluvremenu sve je bilo jasno u ovom duelu, a Ajaks je na kraju slavio 4:0.

Dušan Tadić postigao je novi gol i upisao novu asistenciju u ovom duelu.

Goleadu je otvorio Doni van de Bek upravo na dodavanje Tadića, a za 2:0 pogodio je srpski reprezentativac koga je sa golom spojio Kvinsi Promes.

Golu Tadića prethodio je kontakt Blinda i Van de Streka. Sudija je čekao odluku pomoćnika u VAR sobi, ali činjenica da je Blind nagazio rivala nije bila dovoljna da gol bude poništen.

Sport Klub Youtube

Tadiću je ovo sedmi gol u prvenstvu.

Do kraja poluvremena se Van de Bek još jednom upisao u strelce, a za 4:0 precizan je bio Lisandro Martinez.