Getty Images/Stuart Franklin

10.11.2019 | 22.09 > 22:11

AZ ne staje, novi poraz PSV

Fudbaleri AZ Alkmara pobedili su Emen na svom terenu u 13. kolu Eredivizije rezultatom 3:0. Tim trijumfom su se učvrstili na drugoj poziciji tabele, pošto je PSV poražen od Viljema drugog na strani sa 2:1

AZ Alkmar

Bryn Lennon/Getty Images

AZ posle trećeg uzastopnog trijumfa u ligi ima 29 bodova, šest manje od lidera Ajaksa, a četiri više od tima iz Ajndhovena.

Emen je 13. sa isto toliko poena.

Domaći su poveli golom Kompejnersa iz penala u 36. minutu, da bi u 45. Boadu pogodio mrežu i doneo AZ dvostruku prednost pred veliki odmor.

U 58. je Stengs bio strelac za 3:0 i tad je pitanje pobednika rešeno.

PSV je nastavio sa lošim partijama, poraz od Viljema je treći u poslednjih pet utakmica u ligi, a ukupno peti na pet mečeva u svim takmičenjima.

Naneli je bio dvostruki strelac za Viljem u sedmom i 64. minutu, dok je jedini gol za tim Marka van Bomela dao Pereiro u 85.

Fejenord je kao domaćin savladao RKC Valvajk posle preokreta sa 3:2. Gosti su vodili golovima Matsena u 14. i Soua u 19, da bi Roterdamersi preokrenuli pogocima Jorgensena u 25, Larsona u 40. i Senesija u 85.

RKC je duel završio sa desetoricom zbog isključenja Speringsa zbog prigovora posle pogotka Senesija.

Fejenord je 10. na tabeli sa 20 bodova, Valvajk je poslednji sa 4.

Tvente je sa 2:1 dobio Zvole.