Dave Thompson/Getty Images

24.11.2019 | 18.44

PSV konačno slavio, Memišević doneo bod Groningenu

PSV je prekinuo seriju loših rezultata u holandskoj Erediviziju savladavši Herenven na svom terenu sa 2:1.

PSV

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

PSV

Stiven Bergvajn je postigao oba gola za Filipsovce, u 17. i 36 minutu, dok je poraz gostiju samo uspeo da ublaži Jens Odgard u 55. minutu.

PSV trenutno zaostaje čak 11 bodova za vodećim Ajaksom. Groningen i Fejenord igrali su nerešeno 1:1, a bod domaćima nakon vođstva gostiju golom Luisa Sinistere, doneo je internacionalac iz BIH Semir Memišević, koji je u 60. minutu uspešno izveo penal.

Na meču RKC - Emen viđen je isti rezultat, Sila Sou je pogodio u poslednjem minutu za bod domaćih.

Sparta je savladala Vitese sa 2:0, dok je Venlo bio bolji od Tventea 2:1.