30.11.2019 | 22.52

Viljem siguran protiv Sparte, ubedljiv i Herakles

Fudbaleri Viljema II savladali su Spartu iz Roterdama sa 4:0 u meču 15. kola holandskog prvenstva.

Domaći tim je vrlo rano stigao do prednosti. Već u petom minutu je pogodio Naneli, posle asistencije Tresora. Već u 24. njih dvojica su odigrali akciju za 2:0, ovoga puta Tresor je bio strelac. Do kraja poluvremena semafor je već pokazivao 3:0, pošto se u strelce upisai i Herkens.

Još jednu asistenciju je Naneli upisao do kraja meča, kada je konačni rezultat postavio Kehlert u 59. minutu.

Bila je to osma pobeda Viljema II u sezoni, te se sada nalazi na četvrtom mestu na tabeli. Sparta je pretrpela šesti poraz i sada se nalazi na 11. poziciji.

Identičnim rezultatom Herakles je došao do pobede nad Den Hagom - dva gola postigao je Desers, a među strelcima su se našli i Mauro Junior i Merkel.

Herakles je posle osvojena nova tri boda na petom mestu, dok je Den Hag na pretposlednjom.

Golom Karjalajnena u 78. minutu Sitard je došao do pobde nad Groningemom.