Getty Images/Stuart Franklin

01.12.2019 | 21.54 > 21:56

AZ za petama Ajaksu: Peti trijumf zaredom

PSV Eindhoven

Fudbaleri AZ Alkmara pobedili su Venlo na svom terenu u 15. kolu Eredivizije sa 1:0 i time nastavili poteru za vodećim Ajaksom.

AZ Alkmar

Bryn Lennon/Getty Images

Ekipa iz Alkmara, posle petog uzastopnog trijumfa u ligi, zauzima drugo mesto sa 35 bodova, šest manje od branioca titule.

AZ, koji je u četvrtak izborenim remijem u završnici sa Partizanom osigurao plasman u nokaut fazu Lige Evrope, do pobede nad Venlom stigao je pogotkom Sugavare u 39. minutu.

Japanski napadač je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca i fantastičnim udarcem pogodio dalji ugao.

Iako je slavio minimalnim rezultatom, domaći tim je sasvim zasluženo upisao tri boda pošto je imao čak 76% poseda lopte i 25 udaraca. Od toga osam u okvir gola.

Sa druge strane, gosti su šutnili smo jednom u gol Bizota.

PSV je remijem sa Emenom na strani (1:1) nastavio sa lošom formom u poslednje vreme i u prethodnih devet utakmica ima samo jedan trijumf.

Ekipa Marka van Bomela do vođstva je stigla preko Švaba u 15. minutu, da bi bod Emenu doneo Kolar u 52.

Filipsovci su treći na tabeli sa 28 bodova, a Emen 13. sa 15.

U ostalim mečevima, Fejenord - Zvole 1:0, Utreht - RKC 0:1.