Šok! Prvi poraz Ajaksa, prvi penal od 2010…

Holandija 6. dec 201922:17 > 22:19
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Viljema II napravili su prvorazrednu senzaciju u prvoj utakmici 16. kola prvenstva Holandije.

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Ekipa iz Tilburga je na Johan Krojf areni pobedila Ajaks rezultatom 2:0 i Kopljaniciaima nanela prvi poraz u prvenstvu i prvi na domaćem terenu još od 5. novembra 2017. Od tada je Ajaks odigrao 36 utakmica na kojima je zabeležio 33 trijufa.

Slabo i nezanimljivo prvo poluvreme ipak je završeno vođstvom gostiju. Posle prekršaja Desta nad Nanelijem siguran izvođač penala bio je Ndajišimije. Bio je to prvi gol koji je Ajaks primio sa penala na domaćem terenu posle 3. oktobra 2010. godine!

Kopljanici su zaigrali nešto bolje u drugom poluvremenu, ali je Dankerlui u 78. minutu postigao drugi gol i postavio konačan rezultat.

Dušan Tadić je odigrao ceo meč za domaču ekipu.

Ajaks u sledećem kolu gostuje AZ Alkmaru, koji ima priliku da se pobedom u subotu protiv Zvolea približi lideru na samo tri boda minusa. Viljem II je treći sa 29 bodova, 12 manje od Ajaksa.