Getty Images/Christof Koepsel

07.12.2019 | 23.06 > 23:07

AZ iskoristio kiks Ajaksa i prišao na tri boda

PSV Eindhoven

AZ Alkmar iskoristio je kiks Ajaksa i poraz od Viljema II da se primakne lideru šampionata na tri boda zaostatka.

AZ Alkmar

Bryn Lennon/Getty Images

Fudbaleri AZ Alkmara slavili su u subotu u 16. kolu Eredivizije na gostovanju Zvoleu 3:0 i tako se primakli Ajaksu na tri boda zaostatka.

Boadu i Idrisi, kao što se od njih i očekuje, postigli su po jedan gol u prvom poluvremenu, da bi Idrisi u 65. minutu postavio konačan rezultat i osigurao pobedu svom timu.

U subotu je do pobede došao i PSV koji je u Ajndhovenu sa pet golovapočastio Sitard.

Venlo je bio bolji od Emena 2:0, a u duelu Den Haga i Tventea nije bilo golova.