Getty Images/Stuart Franklin

08.12.2019 | 18.44 > 18:46

Minimalac Utrehta, nula Fejenorda i Vitesea

Fudbaleri Utrehta pobedili su Groningen na gostovanju u 16. kolu Eredivizije rezultatom 1:0.

Utreht

Print screen/SK

Utreht

Gosti su utakmicu na Euroborg stadionu rešili tek u finišu iz jedine prave šanse.

Igrao se 81. minut, kad je Kerk sjajno probio po desnoj strani i dodao do natrčalog Ramselara, kojem nije bilo teško da sa pet metara pogodi mrežu.

Utreht je time prekinuo niz od tri poraza i sad je šesti na tabeli sa 26 bodova, a Groningen je drugim uzastopnim porazom 10. sa 21.

Fejenord je upisao remi na strani protiv Vitesea - 0:0 i takvim ishodom može da bude zadovoljniji, pošto su domaći u 11. minutu promašili penal preko Matavža.

Roterdamersi su sad osmi na tabeli sa 25 bodova, koliko ima i sedmoplasirani Herakles, dok je Vitese deveti sa 24.

U ostalim mečevima, Herenven je savladao RKC u Valvajku sa 3:1, a meč Sparte i Heraklesa završen je bez golova.