Getty Images/Christof Koepsel

14.12.2019 | 23.53 > 23:54

Vitese konačno došao do pobede

Četri meča 17. kola Eredivizije na programu su bila u subotu - 13 golova, tri crvena kartona, dve pobede gostiju, jedna domaćina i jedan remi.

Vitesse

Paolo Bruno, Getty Images Sport

Vitese je nakon pet mečeva bez pobede iz kojih ima samo jedan osvojen bod konačno upisao pobedu savladavši u gostima Tvente 3:0.

Nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali videli smo dve prinudne izmene u domaćem timu. Igru su morali da napuste prvo Nakamura u 39, a zatim i Šenk u 42. minutu.

Prvi od dva gola na ovom meču Linsen je postigao u 51. minutu za vođstvo Vitesea, koje je udvostručeno u 61. minutu golom koji je dao Diko.

Linsen je mrežu još jednom zatresao u 72. minutu za konačnih 3:0 i važan trijumf za svoj tim.

U gostima je slavio i Zvole koji je rezultatom 2:1 savladao venlo.

Sitard je pobedom 3:2 sačuvao domaći teren protiv Valbijka koji je meč završio sa igračem manje.

U duelu Den Haga i Gronigena bilo je nerešeno i u golovima i u crvenim kartonima - 1:1.