Getty Images/Stuart Franklin

18.01.2020 | 22.36 > 22:40

AZ posustaje, novi trijumf Fejenorda

Fudbaleri Viljema drugog pobedili su AZ Alkmar na strani, u 19. kolu Eredivizije, posle preokreta sa 3:1.

AZ Alkmar

Bryn Lennon/Getty Images

Alkmar je pogotkom Idrisija u 27. minutu imao vođstvo i bio je na putu da se vrati na pobednički kolosek, posle poraza od Sparte, ali su gosti u nastavku uspeli da preokrenu i slave.

Kolert je u 65. poravnao rezultat, zatim je Pavlidis pogodio za 2:1, da bi konačan rezultat postavio Trezor u 83.

Ekipa iz Tiburga je druga na tabeli sa 36 bodova, dok AZ, uprkos drugom uazastopnom porazu, ostaje drugi sa 41. Lider Ajaks ima tri manje i meč manje.

Fejenord je na svom terenu bio siguaran protiv Herenvena sa 3:1, a domaći su sva tri pogotka postigli u prvih pola sata.

Sinistera je "otvorio" goste u devetom minutu, a potom je Jergensen pogocima u 17. i 26. otklonio sev dileme oko pobednika.

Počasni gol za goste dao je Verman u 31. minutu.

Fejenord je upisao četvrti trijumf u poslednjih pet mečeva i sa 34 boda zauzima peto mesto. Herenven je osmi sa 28.

Duel Fortune i Vitesea završen je pobedom gostiju 3:1, dok su Tvente i Groningen remizirali bez golova.