Dave Thompson/Getty Images

19.01.2020 | 16.34

Nova pobeda Ajaksa, PSV jedva iščupao bod

U duelima 19. kola Eredivizije, Ajaks je na svom terenu savladao Spartu sa 2:1, dok je PSV Ajndhoven u gostima protiv Venla igrao nerešeno 1:1.

Ajax

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Ajaks je iskoristio kiks Az Alkmara u subotu da se odmakne na šest bodova prednosti.

Tim iz Amsterdama poveo je u 15. minutu kada je Doni Van Den Bek zakucao loptu u mrežu gostiju.

U 60. minutu, 17-godišnji Rajan Gravenberh povisio je na 2:0, da bi gosti iz Roterdama uspeli samo da ublaže poraz preko Džoela Pirua u 74. minutu meča.

PSV je od 68. minuta gubio na gostovanju Venlu, nakon što je precizan sa 11 metara bio Džonatan Opoku, ali su Filipsovci ipak uspeli da izbegnu poraz.

U poslednjim trenucima meča Denzel Damfris je doneo bod timu iz Ajndhovena, koji je trenutno na četvrtom mestu, sa čak 12 bodova zaostatka za vodećim Ajaksom.