Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

22.01.2020 | 22.36

Kup: Sedmica Ajaksa, het trik De Jonga, strelac i Tadić

Ajax Amsterdam

Ajaks iz Amsterdama nastavlja juriš na odbranu duple krune, pošto je u osmini finala Kupa Holandije savladao ubedljivo Spakenburg 7:0.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Amsterdamersi očekivano su opravdali ulogu favorita na svom terenu protiv niželigaša. Briljirao je, posebno u prvom poluvremenu povratnik Sim de Jong, koji je odigrao samo tri meča u Erediviziji. Sada je postigao het trik za startnih 3:0. Tim rezultatom otišlo se na odmor, a onda je usledila serija Lasane Traorea.

Reprezentativac Burkine Faso postigao je dva pogotka, a potom je u 55. minutu asistirao Dušanu Tadiću za 6:0. Srbin je prethodno imao asistenciju za drugi gol De Jonga. To je bio signal da Tadić izađe umesto Huntelara, konačnih 7:0 postavio Unuvar iz penala u 86. minutu.

U četvrtfinale plasirao se i Vitese koji je u gostima pobedio Herakles 2:0.