25.01.2020 | 00.19 > 00:25

Utreht nemilosrdan prema Pardjuovom Den Hagu

U petak je na programu bio prvi meč holandskog fudbalskog šampionata, a Utreht je na domaćem terenu sa velikih 4:0 deklasirao Den Hag.

Stadion Utrehta

Maja Hitij/Getty Images

Domaćin je poveo u 14. minutu preko Šveđanina Kristofera Petersona, koji je pogodio na asistenciju Urbija Emanuelsona.

U drugom poluvremenu usledila je prava katastrofa tima koji su klupe predvodi trener Alan Pardju. Golove su redom postizali Šon Klajber, Girano Kerk i opet Klajber za konačnih 4:0. Kerku je to bio osmi gol u sezoni.

Posle pobede Utreht je pretekao Vitese na šestom mestu i sada ima 33 boda, a u narednom kolu Utreht će gostovati Venlou. Den Hag je u zoni ispadanja – šesnaesti su sa 16 bodova, a u sledećoj rundi dočekuju Vitese.

U četvrtak je drugoligaš NAC Breda napravila iznenađenje u Kupu i sa 2:0 eliminisala PSV, a strelac je bio i mladi Srbin Ivan Ilić.