AZ slavio nakon dva poraza, tri boda i za Fejnord

U četiri meča odigrana u holandskoj Erediviziji u subotu, u okviru 20. kola, pobede su upisali AZ Alkmar, Fejnord i Venlo. Sparta i Sitard pobedili su bodove.

AZ Alkmar

Bryn Lennon/Getty Images

Nakon dva vezana poraza, fudbaleri AZ Alkmara upisali su pobedu na gostovanju Herenvenu gde su slavili 2:1 i sada sa utakmicomviše imaju tri boda manje od Ajaksa.

Dani de Vit doneo je prednost Alkmaru u 35. minutu da bi u 69. Ejuke uspeo da izjednači. Čovek odluke bio je Majron Boadu koji je u 72. minutu dobro iskoristio dodavanje De Vita i postigao gol za tri boda za svoj tim.

Fejnord je kao gost bio bolji od Heraklesa rezultatom 3:2.

Herakles je poveo nakon 19 minuta preko Rosmana i čuvao vođstvo sve do 47. minuta kada je za izjednačenje pogodio Tornstra. U narednih deset minuta Fejnord dolazi do potpunog preokreta golovima Sinstera i Botegina. Za konačnih 3:2 mrežu gostiju još jednom je zatresao Rosman, u 78. minutu.

Venlo je rezultatom 2:1 slavio na gostovanju Valvijku nakon preokreta do koga je došao u poslednjih 15 minuta meča. Vodio je domaćin od 15. minuta i gola Hansona, da bi Venlo izjednačio preko Opokua u 76. Darfalao u je gostima doneo pobedu golom u 82. minutu meča.

U poslednjem duelu dana Sparta i Sitard odigrali su 1:1 u Roterdamu. Sitard je od 20. minuta vodio golom Damaskana, a bod za Roterdam izborio je Matei u 73. minutu.

U nedelju su na programu četiri meča. Vitese dočekuje Emen, Groningen će biti domaćin Ajaksu, Viljem II dočekuje Cvole, a program završavaju PSV i Tvente.