01.02.2020 | 23.46 > 23:48

Eredivizija: Fejnord nastavlja niz, u nedelju derbi

Fejnord je upisao četvrtu vezanu pobedu u svim takmičenjima, pošto je na svom terenu savladao Emen rezultatom 3:0, a do pobeda su došli Tvente i Zvole, dok su bodove podelili Den Hag i Vitese.

Feyenoord

Michael Steele, Getty Images Sport

Novajlija u domaćem timu Oguzan Ozjakup postigao je vodeći gol nakon manje od dva minuta i postao igrač Fejnorda koji je najbrže stigao do debitantskog pogotka.

U 64. Minutu Nikolaj Jergensen je iskoristio idealan centrašut Stivena Berghajsa i postigao peti gol u sezoni. Konačan rezultat postavio je Luis Sinistera, koji se najbolje snašao nakon odbitka.

Posle novog trijumfa Fejnord zauzima treće mesto na tabeli, dok je Emen ostao na 13. poziciji.

U ostalim mečevima dana Den Hag i Vitese su remizirali bez golova, dok je Zvole na domaćem terenu sa minimalnih 1:0 pobedio Groningen. Strelac jedingo gola bio je Japanac Juta Nakajama u 43. minutu.

Tvente je kod kuće bio bolji od Roterdamske Sparte sa 2:0, a golove za domaće postigli su Bijen u 80. i Lang u 90. minutu.

U nedelju je na programu derbi meč 21. kola holandske Eredivizije u kome će Ajaks u Amsterdamu ugostiti PSV Ajndhoven. Utakmicu sa Johan Krojf arene bićete u prilici da gledate na Sport klubu 2 od 16 časova i 30 minuta.

U petak je AZ Alkmar u prvom meču kola „razbio“ RKC.