Catherine Ivill/Getty Images

08.02.2020 | 21.34

Damfris i Tomas doneli 11. pobedu PSV Ajndhovenu

PSV Eindhoven

PSV Ajndhoven je u duelu 22. kola holandske Eredivizije savladao Viljem II sa 3:0.

PSV

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

PSV

Filipsovci, koji su u prošlom kolu poraženi u velikom derbiju od Ajaksa, stigli su do prendosti u 32. minutu pogotkom snalažljivog Denzela Damfrisa.

Pobedu je praktično potvrdio Rajan Tomas 20 minuta pre kraja, nakon što ga je Kodi Gakpo idealno uposlio pred golom, da bi u poslednjim trenucima meča, Ndajišimije postigao komičan autogol za konačnih 3:0.

PSV je trenutno tek peti na tabeli. Groningen se popeo na osmu poziciju, savladavši Vitese 1:0, precizan sa bele tačke bio je Ramon Paskal Lundkvist u 13. minutu.

Herenven je na svom terenu igrao nerešeno sa Viteseom 1:1, gosti su poveli pogotkom Džonatana Opokua iz penala u 57. minutu, da bi bod domaćima doneo Šerel Floranus 12 minuta kasnije.