13.02.2020 | 00.37 > 00:40

Ajaks lako u polufinalu kupa, gol Tadića

Ajax Amsterdam

U sredu su na programu bila dva meča četvrtine finala KNVB kupa – Ajaks je eliminisao Vitese bez većih problema, dok je Breda u gostima bila bolja od AZ Alkmara.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Ajaks je od Vitesea bolji bio rezultatom 3:0, a golove za „Amsterdamerse“ postigli su Rajan Babel u 32. minutu, zatim 17-godišnji vezista Rajan Gravenberh u 76. na asistenciju Taljafika i srpski reprezentativac Dušan Tadić u 85. minutu iz jedanaesterca.

Bio je to 13. gol za Tadića u tekućoj sezoni u svim takmičenjima.

U drugom meču dana Breda je u Alkmaru slavila sa 3:1, a posle 60. minuta gosti su imali 2:0 preko Alušija i Skoutena, ali je Idrisi u 65 minutu uspeo da prepolovi prednost i prirpeti Bredi.

Međutim, Havijer Noblehas je u 86. minutu rešio pitanje pobednika.

U polufinalu će Breda čekati boljeg iz duela između Fejnorda i Herenvena, dok će Ajaks igrati protiv pobednika iz meča koji igraju Iglsi i Utreht.