Getty Images/Stuart Franklin

13.02.2020 | 22.50 > 22:51

Ko kaže da nije Fer kad Fejenord želi trofej

Ekipa Fejenorda plasirala se u polufinale Kupa Holandije pobedom na teškom gostovanju protiv Herenvena 1:0.

Leroy Fer

Mark Runnacles Getty Images Sport

Liroj Fer

Klub iz Roterdama kaska 10 bodova za vodećim Ajaksom u Erediviziji, ali zato u Kupu Holandije želi trofej. Posle pobede u Herenvenu napravio je veliki korak ka tom cilju.

Na Abe Lenstra stadionu gol odluke u 15. minutu postigao je iskusni 30-godišnji Liroj Fer. Povratnik u holandski fudbal iz Engleske zatresao je mrežu domaćina udarcem glavom sa pet metara posle izvedenog prekida i povratne lopte mladog Argentinca Markosa Senesija.

Pored ekipe Dika Advokata isto veče se u polufinale pobedom u gostima plasirao i tim Utrehta, koji je bio mnogo ubedljiviji protiv Go Ahed Iglsa sa 4:1. Golove su postigli Simon Gustafson u 37, Adam Maher u drugom minutu sudijske nadoknade vremena u prvom poluvremenu, Žan-Kristof Bahebek u 55. i Kristofer Peterson u 74. minutu. Utešni pogodak domaćeg tima delo je Čeha Jaroslava Navratila u 49. minutu.

Dan ranije u polufinale su se već plasirali NAC Breda i Ajaks. Trofej brani velikan iz Amsterdama.