Eredivizija: PSV se približava Ajaksu, AZ se odaljava

Tri meča Eredivizije igrala su se u subotu, a do pobeda su stigle ekipe PSV i Tventea, dok su bodove podelili Fortuna Sitard i Emen.

PSV

Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

PSV

PSV je u Hagu pobedio ADO rezultatom 3:0 (1:0), a u vođstvo je tim iz Ajndhovena došao u 17. minutu kada je Lamers bio siguran izvođač penala.

U 70. minutu bilo je 2:0, a Lamers je ovoga puta bio asistent – Tomas je pogodio za 2:0, a konačnih 3:0 postavljeno je u 83. minutu, a strelac je bio Gakpo na asistenciju Hendriksa.

PSV je treći na tabeli sa 42 boda, osam manje od lidera Ajaksa, koji ima i dve utakmice manje od „Filipsovaca.“ U narednom kolu PSV će gostovati Viteseu.

Tvente je kod kuće napravio veliko iznenađenje i porazio AZ Alkmar sa 2:0, a dolove za domaćina postigli su Gruzin Aburjanija u 25. i Kvinsi Menig u 30. minutu.

AZ je uprkos porazu, trećem u poslednjih pet utakmica, drugi na tabeli sa tri boda zaostatka u odnsu na Ajaks, ali i odigrani meč više. U narednom kolu AZ će igrati protiv Zvolea na domaćem terenu.

U duelu Fortune i Emena nije bilo golova – 0:0. Domaća Fortuna je u petom minutu nadoknade ostala bez Ninaža, koji je dobio drugi žuti karton zbog preteranih prigovora. Oba tima su van ugoržene zone na 13. i 14. poziciji.