Tadić strelac u pobedi Ajaksa, Fejnord slavio u finišu

Pet mečeva 23. kola odigrano je u nedelju u holandskoj Erediviziji. Ajaks je bio siguran protiv Valvijka, pobede su upisali Fejnord, Vitese i Groningen, duel Viljema II i Utrehta završen je bez pobednika.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Fudbaleri Ajaksa u svom 22. meču u sezoni slavili su protiv Valvijka pred domaćim navijačima rezultatom 3:0.

Počelo je golom srpskog fudbalera Dušana Tadića sa bele tačke u 13. minutu. Dalje su nastavili Traore u 52. i Huntelar u 90. minutu za konačnih 3:0 i 17. trijumf sezone.

Fejnord je do pobede na gostovanju Cvoleu 4:3 došao u samom finišu meča.

Domaćin je golovima Tija i Van Duinena već do 11. minuta vodio 2:0. Fer je do odlaska na odmor smanjio na 2:1, da bi za izjednačenje pogodio Berguis u 51. minutu.

Novim golom Taja Cvole ponovo vodi u 59. minutu, za 3:3 i novo izjednačenje za Fejnord pobrinuo se Berguis šest minuta kasnije.

Pobedu Fejnordu doneo je Robert Bozernik golom u 88. minutu.

Vitese je na svom terenu bio bolji od Herenvena rezultatom 4:2.

Dva gola za domaće postigao je Linsen, a mrežu Herenvena tresli su i Matavz i Tanane. Za goste su golove postigli Kongolo i Ejuke.

Groningen je slavio na gostovanju Sparti u Roterdamu 2:1, Viljem II i Utreht odigrali su 1:1.

Ajaks na prvom mestu na tabeli ima 53 boda, šest više od AZ Alkmara. Oba tima odigrala su po 22 meča. Isti broj utakmica odigrao je i Fejnord koji je sada sa 43 boda na trećem mestu, dok PSV na četvrtom mestu ima 42 boda iz 23 utakmice.