Golmanova asistencija za pobedu Hereklesa protiv Ajaksa

Holandija 23. feb 202018:36 > 18:39
Print screen/SK

U poslednjem duelu 24. kola holandske Eredivizije Herakles je iznenadio i savaldao Ajaks. PSV slavio u derbiju, AZ siguran.

U poslednjem meču 24. kola Eredivizije, Herakles je na svom terenu savladao lidera šampionata Ajaks minimalnim rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu je Ajaks bio tim koji je imao više prilika, ali Herakles nije odustajao od svoje igre pa je u drugom poluvremenu pojačao pritisak i stvarao šanse.

To se domaćima i isplatilo u 77. minutu kada je za pobedu pogodio Siril Desers. Golman domaćih Janis Blasvih ispucao je loptu sa oko 20 metara od svog gola, Desers je primio na sličnoj udaljenosti od Ajaksovog gola i poslao je u mrežu sigurnim udarcem.

U derbiju kola fudbaleri PSV su savladali Vitese rezultatom 2:1.

Nakon nezanimljivog prvog poluvremena, tokom koga nije viđen nijedan šut u okvir gola, samo četiri minuta igre u nastavku bilo je potrebno nekadašnjem igraču tima iz Ajndhovena, Timu Matavžu da donese prednost Viteseu. Golu je prethodila velika greška defanzivca gostiju Danijela Švaba.

Deset minuta nakon toga, dosuđen je diskutabilan jedanaesterac za PSV, posle faula Obispa nad Damfrizom. Siguran egzekutor sa bele tačke bio je Sam Lamers.

U 63. minutu, Filipsovci su došli do potpunog preokreta, šestim golom u sezoni Kodija Gakpa.

Do kraja meča bilo je uzbuđenja, ali nije bilo promene rezultata. PSV je došao do 12. pobede na poslednjih 13 utakmica protiv Vitesea, dok ekipa iz Arnema na svom stadionu ne zna za pobedu protiv PSV već 23 godine.

Ranije tokom dana Utreht je bio bolji od Tventea i slavio rezultatom 2:1, a AZ Alkmar je savlada Cvole 2:0.

Ajaks sada na prvom mestu na tabeli ima 53 boda, samo tri više od AZ Alkmara. Fejnord na trećem mestu ima 46, a PSV poziciju niže ima bod manje.