Getty Images/Stuart Franklin

01.03.2020 | 18.42 > 18:48

Podela bodova u derbiju u Ajndhovenu

Derbi meč 25. kola prvenstva Holandije u Ajndhovenu između PSV i Fejnorda završen je podelom bodova - 1:1.

Fejenord

Michael Steele, Getty Images

Fejenord

Bolju igru u prvom poluvremenu Fejnord je materijalizovao golom u 33. minutu - nakon kornera Kokčua odlično je skočio Erik Botegin, koji je PSV dao treći gol u karijeri.

Domaćin koji je imao seriju od tri pobede, izjednačio je na početku drugog dela igfre, a strelac je bio mladi Gak Po. Do kraja utakmice bilo je prilika i pred jednim i pred drugim golom, gosti su ipak imali veći broj šansi, ali nisu uspeli da dođu do sva tri boda.

Fejnord je odigrao i 13. utakmicu bez poraza, zauzima treće mesto sa 47 bodova, i dalje konkuriše za mesta koja vode u Ligu šampiona. Filipsovci su poziciju lošije plasirani sa 46 bodova.

U preostalim mečevima Valvijk je bio bolji od Utrehta 2:1, dok je Sparta u Roterdamu deklasirala Emen sa 5:1.