AMA/Corbis via Getty Images)

18.09.2020 | 21.45 > 21:55

23 udarca, 73% posed lopte... i samo bod

Fudbaleri Venla i Utrehta podelili su bodove u prvoj utakmici drugog kola holandske Eredivisije - 1:1.

VVV Venlo

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Domaći su poveli golom Gusa Hupersa u 8. minutu i ekipa iz grada sa holandsko-nemačke granice je prednost održavala do 58. minuta.

Posle lepe akcije strelac za Utreht bio je 26-godišnji Šon Klajber iz srca šesnaesterca.

Gosti su čak 73 odsto vremena imali loptu u posedu, uputili su duplo više udaraca od protivnika (23-8), šest u okvir gola u odnosu na četiri igrača Venla, ali rezultat se nije menjao.

Venlo posle dva kola ima četiri boda i prvi je na tabeli, dok je Utreht upisao prvi bod.

Mečeve prvenstva Holandija gledajte na kanalima Sport Kluba.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Svih 13 golova Ajaksa na jednom mestu (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa su sa 13:0 pobedili Venlo u gostima i tako srušili rekord holandskog šampionata po broju postignutih golova, 1972. godine Ajaks je pobedio Vitese sa 12:1, a pet puta je viđen rezultat 10:0 – poslednji put je 2010. godine PSV savladao Fejenord.

Blind o 13:0: Nismo znali tačno, ali rekord smo jurili

Fudbaler Ajaksa Dejli Blind kaže posle pobede nad Venlom 13:0 da su svi u timu u nekom trenutku bili svesni da jure rekord.

Tadić strelac u istorijskoj pobedi Ajaksa (VIDEO)

Srpski fudbaler Dušan Tadić upisao se u dugu listu strelaca na meču holandskog šampionata protiv Venloa. On je mrežu domaćeg tima zatresao u 44. minutu, a Ajaks je upisao istorijsku pobedu od 13:0. To je novi rekord holandskog šampionata po broju postignutih golova.

Istorija, Venlo – Ajaks 0:13!

Delovalo je da će to biti rutinski izveštaj o ubedljivoj pobedi Ajaksa. I jeste ubedljiva pobeda Ajaksa, ali ništa svakidašnje nije u neverovatnom izdanju Kopljanika – Venlo je u gostima savladan sa čak 13:0!