Četiri meča drugog kola holandskog fudbalskog šampionata odigrano je u subotu. Najzanimljivije je bilo u duelu PSV i Emena u kome se na kraju radovao tim iz Ajndhovena.

PSV

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

PSV

PSV je na svom terenu savladao Emen 2:1, ali je do pobede došao u nadoknadi vremena uz tragičan autogol golmana.

Nakon 21. minuta igre Madueke je doneo prednost PSV i sve je delovalo mirno do 83. minuta kada je iz potpuno bezazlenog pokušaja da primi vraćenu loptu golman Ivon Mvogo postigao autogol na neverovatan način.

Upravo je on bio najsrećniji kada je Romero u četvrtom minutu nadoknade iz skoka glavom loptu poslao u gol za pobedu.

AZ Alkmar i Zvole odigrali su 1:1, uz po jedan crveni karton. Vitese je slavio protiv Sparte 2:0, aHerenven je slavio na gostovanju Sitardu 3:1.