Catherine Ivill/Getty Images

20.09.2020 | 18.48

Tadić ponovo onaj stari, ubedljiva pobeda Ajaksa

Ajaks je ostvario i drugu pobedu u novoj sezoni Eredivizije, na svom terenu je savladao RKC sa 3:0.

Dušan Tadić

Princscreen

Odličan meč odigrao je Dušan Tadić koji je zabeležio gol i asistenciju.

Reprezentativac Srbije doneo je prednost Ajaksu u desetom minutu, kada je spretno reagovao i praktično bez gledanja, šutem iza leđa savladao golmana gostiju.

Zakarija Labjad je samo tri minuta kasnije povisio prednost na 2:0, a sve je bilo praktično rešeno u 73. minutu.

Tadić je savršenim centaršutom pronašao Lisandra Martineza koji lepim udarcem glavom postavlja konačnih 3:0.

Fejenord i Tvente podelili su bodove (1:1), Viljem je bio ubedljiv protiv Heraklesa 4:0, Groningen je slavio protiv Den Haga 1:0.