Getty Images/Christof Koepsel

25.09.2020 | 23.30 > 23:31

Tvente siguran i protiv Groningena

U prvom meču trećeg kola fudbalskog šampionata Holandije, Tvente je nastavio seriju bez poraza i savladao Groningen 3:1.

Twente

Anoek De Groot/EuroFootball/Getty Images

Treće kolo Eredivizije otvorili su Tvente i Groningen, a slavio je domaćin 3:1 za nastavak serije bez poraza jer u tri meča sada imaju dve pobede i remi.

Počelo je poništenim golom Kernija u 13. minutu. Pregledavanje snimka pokazalo je da se igrač Tventea našao u ofsajdu, ali je on to ispravio u 22. minutu na dodavanje Danila. U 37. su dva igrača zamenila uloge, a Tvente je poveo 2:0.

Groningen je preko El Mesaudija smanjio na 2:1 u 52. minutu, da bi konačan rezultat postavio Džeremedžef u 88. minutu.

Tvente će prenoćiti na prvom mestu na tabeli, a u sledećem kolu dočekuje Emen. Groningen iz tri utakmice ima samo tri boda, u sledećem kolu u goste mu dolazi Ajaks.