Ajaks sa desetoricom (ipak) pobedio Vitese

Holandija 26. sep 202022:47 > 22:53
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Ajaks je ostvario i treću uzastopnu pobedu u novoj sezoni Eredivizije, savladavši na svom terenu Vitese sa 2:1.

Sve je krenulo po planu za Tadića i društvo kada ke Kvinsi Promes zatresao mrežu u 21. minutu posle asistencije Mazrauija.

Ipak, Meksikanac Edson Alvarez otežao je posao domaćoj ekipi kada je u finišu poluvremena dobio crveni karton zbog gaženja protivničkog igrača.

Ajaks ostaje sa desetoricom na terenu što gosti upevaju da iskoriste u 56. minutu.

Nekadašnja mlada nada ekipe iz Amsterdama Rišedli Bazur postigao je gol za izjednačenje.

Ipak, posle sjajnog prodora Muhameda Kudusa, Brazilac Entoni je pogodio za trijumf Ajaksa.

U ostalim duelima dana, Fortuna je u nadoknadi izborila remi sa AZ Alkmarom (3:3), Herenven je savladao Venlo 1:0, a Zvole je bio ubedljiv protiv Sparte (4:0).