Catherine Ivill/Getty Images

26.09.2020 | 22.55

Ajaks sa desetoricom (ipak) pobedio Vitese

Ajax Amsterdam

Ajaks je ostvario i treću uzastopnu pobedu u novoj sezoni Eredivizije, savladavši na svom terenu Vitese sa 2:1.

Dušan Tadić

Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Sve je krenulo po planu za Tadića i društvo kada ke Kvinsi Promes zatresao mrežu u 21. minutu posle asistencije Mazrauija.

Ipak, Meksikanac Edson Alvarez otežao je posao domaćoj ekipi kada je u finišu poluvremena dobio crveni karton zbog gaženja protivničkog igrača.

Sport Klub Youtube

Ajaks ostaje sa desetoricom na terenu što gosti upevaju da iskoriste u 56. minutu.

Nekadašnja mlada nada ekipe iz Amsterdama Rišedli Bazur postigao je gol za izjednačenje.

Ipak, posle sjajnog prodora Muhameda Kudusa, Brazilac Entoni je pogodio za trijumf Ajaksa.

U ostalim duelima dana, Fortuna je u nadoknadi izborila remi sa AZ Alkmarom (3:3), Herenven je savladao Venlo 1:0, a Zvole je bio ubedljiv protiv Sparte (4:0).