27.09.2020 | 18.48 > 18:58

Raspucani Fejenord, samo bod za PSV

PSV više nema maksimalan učinak u holandskom šampionatu. Tim iz Ajndhovena igrao je nerešeno 1:1 u trećem kolu na gostovanju protiv Heraklesa. Oba gola su pala iz penala. Domaći su poveli u 31. minutu preko Vlita, a izjednačio je Maks u 51. minutu.

Donyell Malen

REUTERS/Borut Zivulovic

Vatromet golova viđen je u Roterdamu. Fejenord je sa 4:2 savladao Den Hag. Gosti su poveli preko Arvelijera u 11. minutu, a do kraja poluvremena skor je poravanao Gertuida. Fejenord je vođstvo stekao golom Senesija, ali je novi egal doneo Pinas iz penala u 69. minutu. Ipak Narsing u 71. i Berghuis sa 11 metara u 84. minutu obezbedili su pobedu Fejenordu.

Utreht je savladao Valvajk 3:1. Strelci su bili Mahi, Kerk i Van de Strik za domaće, dok je za Valvajk pogodio Damaskan. Bodove su podelili Emen i Viljem drugi. Meč je završen 1:1, a sve je bilo rešeno već posle 13 minuta. Emen je poveo golom De Leuva, a izjednačio je Tresor.

Na tabeli vode Ajaks i Herenven sa maksimalnih devet bodova. Sa dve boda zaostatka, prate ih Fejenord, PSV i Tvente. Na začelju su bez ijednog boda Den Hag, Valvajk i Sparta iz Roterdama.