AMA/Corbis via Getty Images)

17.10.2020 | 23.19 > 23:24

Tvente lider, AZ posle četiri kola bez pobede i poraza

Fudbaleri Tventea i posle petog kola ne znaju za poraz u holandskoj Erediviziji.

Kelvin Stengs

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Ekipa iz Enhedea je u gostima savladala Vilejm II rezultatom 3:0 i preuzela je lidersku poziciju sa 11 bodova. Jedan manje imaju Fejenord, PSV i Herenvnen koji će svoje mečeve odigrati u nedelju.

Danilo je već u 2. minutu doneo prednost Tventeu i sa minimalnim vođstvom gostiju otišlo se na odmor. Ostervold je u 48. minutu postigao i drugi gol, da bi Danilo 13 minuta postavio konačan rezultat i to nakon što se ispravio posle promašenog penala.

AZ Alkmar i Venlo su podelili bodove - 2:2. Domaći su posle 24. minute vodili sa 2:0 golovima Karlsona i reprezentativca Holandije Stengsa, ali su u finišu poluvremena ostali bez Svensona koji je dobio direktan crveni karton.

Gosti su u poslednjih pet minuta iskoristili brojčanu prednost na terenu i preko Linthorsta u 86. i Jakumakisa iz penala u 88. minutu došli do boda.

AZ ove sezone još nema ni pobedu ni poraz, a sa četiri boda je na sredini tabele, dok je Venlo osvojio jedan više.

RKC Valvajk je u gostima savladao Herakles 1:0 pogotkom Bakarija u 26. minutu. Domaći deset minuta kasnije nisu realizovali jedanaesterac.