Dva gola Tadića u petardi Ajaksa, Broja junak Vitesea

Holandija 18. okt 202016:21 > 16:22
Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Fudbaleri Ajaksa deklasirali su Herenven 5:1 u petom kolu Eredivizije i tako su na najbolji način preboleli poraz od Groningena u prošloj rundi.

Blistao je dvostruki strelac Dušan Tadić, a srpski fudbaler već u četvrtom minutu doveo je svoj tim u vođstvo, kada je primio loptu na levom boku, da bi posle sjajnog driblinga precizno šutirao slabijom, desnom nogom.

Prednost je u 28. minutu duplirao opet Tadić, ovoga puta iz penala zbog igranja rukom – poslao je Dušan golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

Već u 35. minutu sve je bilo rešeno, kada je 20-godišnji Mohamed Kudus iz okreta pogodio donji levi ugao. Smanjio je Herenven u 66. minutu preko Vermana, da bi Klasen iz penala šest minuta kasnije povisio na 4:1, da bi u 87. minutu konačni rezultat postavio Antoni.

Kopljanici su prvi na tabeli sa 12 bodova, koliko ima i Vitese, koji je sa 2:0 bio bolji od Den Haga u gostima. Heroj meča bio je dvostruki strelac, 19-godišnji Armando Broja – Albanac se u 32. minutu našao na pravom mestu posle odbitka, da bi u kontri u 71. uhvatio golmana na pogrešnoj nozi.

Vitese je igrao sa desetoricom od 45. minuta i isključenja Tananea, ali to nije poremetilo ekipu iz Arnhema.

U roterdamskom derbiju u prvom meču dana Fejenord i Sparta remizirali su 1:1 – Haps je doveo domaće u vođstvo u 44. minutu, dok je Ti iz penala u 52. doneo bod Sparti. Za Fejenord je Uroš Spajić igrao ceo meč i dobio je žuti karton, a imao je i jednu sjajnu intervenciju: