PSV Eindhoven

Tvente i PSV remizirali su (1:1) u derbiju devetog kola holandske Eredivizije.

PSV fudbaleri

Reuters/Piroschka Van De Wouw

Velikan iz Ajndhovena propustio je veliku šansu da u prvom poluvremenu obezbedi trijumf. Posle ekspresnog gola Malena, u osmom minutu,  i nekoliko sjajnih šansu, Zahavi pred odlazak na odmor nije iskoristio jedanaesterac. Golom sa bele tačke, u 63. minutu, Danilo je postavio konačnih 1:1.

Dres Tventea, poslednjih 15 minuta, nosio je Ivan Ilić.

Fudbaleri Sparte zabeležili su najubedljiviji trijumf u devetom kolu. Sa 6:0 pobedili su Den Hag u Roterdamu. Mrežu ekipe, koji je do juče predvodio srpski trener Aleksandar Ranković, pogađali su: Ti (43. i 59. minut), Mijnans (53), Harui (56) i Engels (80. i 85).

Fejenord je rutinski stigao do tri boda na terenu poslednjeplasirane Fortune Sitard (3:1). Domaći tim poveo je u režiji Fleminga, posle prvog napada, da bi Senei (34) i Berghuis, oba puta sa 11 metara u sudijskoj nadoknadi vremena u prvom i drugom poluvremenu, nastavili seriju crveno-belih iz Roterdama.

Pobednika nije bilo ni u duelu RKC i Herenvena (1:1). Goste je u prednost doveo Verman, u 19. minutu, izjednačio je Damaskan u 82.

U poslednjoj utakmici dana, AZ Alkmar je na domaćem terenu slavio "minimalac" protiv Emena. Jedini pogodak postigao je Martins u 11. minutu.

Fejenord se četvrtim uzastopnim trijumfom domogao trećeg mesta i 21. boda, PSV zaostaje jedan korak. Tvente je peti, Herenven šesti, sa po 18, odnosno 17 bodova. Iako nije upisao poraz, sa čak pet remija i dva trijumfa, AZ Alkmar je osmi na tabeli. Sparta se nalazi na desetom mestu, sa devet poena, tri manje ima 15. RKC. Fortuna je ostala zakucana na poslednjoj poziciji, sa tri boda, koliko ima i pretposlednji Emen.