Dinamo i Rijeka sigurni na startu nove sezone

Zagrebački Dinamo pobedom je na Maksimiru otvorio novu fudbalsku sezonu. Modri su pred svojim navijačima bili bolji od Istre. Pobedu u drugom meču dana zabeležio je i aktuelni šampion, tim Rijeke.

Dinamo Zagreb U19

Izvor: GNK Dinamo

Dinamo je u prvom kolu novog šampionata Hrvatske bio bolji od Istre 2:0.

Modri su sa novim trenerom, Mariom Cvitanovićem, stigli do prva tri boda i savladali Istru golovima postignutim u prvom poluvremenu.

Nakon nekoliko propuštenih prilika Nikola Moro je Dinamu doneo prednost u 24. minutu, a na 2:0 povisio je u 40. minutu Filip Benković lepim golom glavom iz okreta.

Imao je Dinamo nekoliko prilika i u nastavku ali je rezultat do kraja meča ostao nepromenjen. Sudani i Gojak bili su neprecizni u nekoliko navrata, ali više od dva gola Dinamo na otvaranju sezone nije mogao da postigne.

Rijeka je istim rezultatom slavila u duelu sa Slavenom. Austrijanac Aleksander Gorgon je u 22. minutu postigao prvi gol za Riječane, koji su od 56. minuta igrali sa desetoricom, pošto je vezista Filip Bradarić isključen zbog drugog žutog kartona.

Ipak, to nije sprečilo domaćina da još jednom zatrese mrežu protivnika. Reprezentativac Crne Gore postavio je konačao rezultat golom u 72. minutu.

U nedelju se igraju preostala dva duela prvog kola: Lokomotiva - Hajduk, Osijek - Rudeš.