Izvor: David Ramos, Getty Images
Fudbal 16.07.2017 | 20:49 > 20:54

Hajduk slavio na Maksimiru, ali protiv Lokomotive

Hajduk je pobedom otvorio novu sezonu u fudbalskom šampionatu Hrvatske. Splićani su na Maksimiru slavili 3:1, ali ne protiv Dinama već protiv zagrebačke Lokomotive.

Lokomotiva je ugostila Hajduk na Maksimiru, a ne na stadionu u Kranjčevićevoj jer je policijska uprava Zagreba zabranila odigravanje meča u Kranjčevičevoj iz bezbednosnih razloga zbog građevinskih radova koji se izvode u toj ulici.

Hajduk je poveo nakon 44 minuta igre golom Franka Ohandže. Lokomotiva je došla do izjendačenja nakon samo tri minuta igre u drugom poluvremenu preko Franka Karačića, ali je samo sedam minuta kasnije Ante Erceg lepim pogotkom doneo Hajduku novo vođstvo.

Pobedu ekipe iz Splita potvrdio je u 88. minutu Zoran Nižić koji je bio precizan za konačnih 3:1.

U prvom kolu su pobede zabeležili i Inter iz Zaprešića protiv Cibalie u petak, Dinamo protiv Istre i Rijeka protiv Slaven Belupa.

U poslednjem meču prvog kola sastaju se Osijek i novajlija u ligi Rudeš.

Tabelu pronađite ovde, a na našem sajtu možete pogledati i sve rezultete i raspored mečeva.

HNL: Rijeka za 45 minuta slomila Rudeš

Fudbaleri Rijeke pobedili su Rudeš rezultatom 4:1 u okviru drugog kola HNL. Aktuelni šampion Hrvatske je već u prvom poluvremenu praktično obezbedio trijumf, a tokom većeg dela susreta u potpunosti je kontrolisao igru na terenu.

Hajduk čeka Brendbi pred praznim "Poljudom"

Evropska fudbalska unija (UEFA) zbog rasističkih povika navijača kaznila je splitski Hajduk zatvaranjem stadiona na sledećoj evropskoj utakmici hrvatskog kluba.

LE: Galata ispala, poznati parovi trećeg kola

U četvrtak su igrani revanš mečevi drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a svoje rivale su dobili i predstavnici regiona koji su izborili tu fazu takmičenja. U treću rundu idu Crvena zvezda, Hajduk, Osijek, Škendija i Domžale.

Preokret Hajduka u poslednji čas, kraj za Želju

Fudbaleri Hajduka iz Splita slavili su na gostovanju Levskom u Sofiji 2:1, pa će u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope igrati protiv danskog Brendbija. Predstavnik BiH Željezničar je završio nastup u Evropi porazom od AIK u Stokholmu 2:0.