Izvor: David Ramos, Getty Images
Fudbal 16.07.2017 | 20:49 > 20:54

Hajduk slavio na Maksimiru, ali protiv Lokomotive

Hajduk je pobedom otvorio novu sezonu u fudbalskom šampionatu Hrvatske. Splićani su na Maksimiru slavili 3:1, ali ne protiv Dinama već protiv zagrebačke Lokomotive.

Lokomotiva je ugostila Hajduk na Maksimiru, a ne na stadionu u Kranjčevićevoj jer je policijska uprava Zagreba zabranila odigravanje meča u Kranjčevičevoj iz bezbednosnih razloga zbog građevinskih radova koji se izvode u toj ulici.

Hajduk je poveo nakon 44 minuta igre golom Franka Ohandže. Lokomotiva je došla do izjendačenja nakon samo tri minuta igre u drugom poluvremenu preko Franka Karačića, ali je samo sedam minuta kasnije Ante Erceg lepim pogotkom doneo Hajduku novo vođstvo.

Pobedu ekipe iz Splita potvrdio je u 88. minutu Zoran Nižić koji je bio precizan za konačnih 3:1.

U prvom kolu su pobede zabeležili i Inter iz Zaprešića protiv Cibalie u petak, Dinamo protiv Istre i Rijeka protiv Slaven Belupa.

U poslednjem meču prvog kola sastaju se Osijek i novajlija u ligi Rudeš.

Tabelu pronađite ovde, a na našem sajtu možete pogledati i sve rezultete i raspored mečeva.